گواهینامه CE

گواهینامه CE

شرکت رنگ الوان سال‌هاست اقدام به دریافت گواهینامه‌های معتبر ملی و بین المللی نموده است. گواهینامه CE  یکی از این موارد است که در ذیل توضیحی کوتاه از آن آورده‌ایم و تصویر آن را در قسمت پایین این مطلب می‌توانید مشاهده و دانلود نمایید.

گواهینامه CE چیست؟

نشان CE مخفف عبارت انگلیسی European Community است. نشان CE با حروف بزرگ بر روی بسیاری از محصولات در بازارهای منطقه اقتصادی اروپا مشاهده می‌‌شود. این علامت‌گذاری‌، به معنای انطباق آن محصولات با الزامات اروپا است و نشان می‌دهد که آن کالاها از نظر حداقل ایمنی، بهداشت و محیط زیست مورد بازرسی قرار گرفته‌اند. بر روی تلفن‌های جدید، تجهیزات تولید مواد غذایی، تلویزیون، یا حتی مداد رنگی‌های موجود در فروشگاه‌ها و بسیاری کالاهای دیگر که در کشورهای اروپایی خریداری می‌شوند، می‌توان نشان CE را مشاهده کرد. علامت CE همچنین نشان دهنده وجود رقابت منصفانه در بین تولیدکنندگان آن کالا می‌باشد؛ زیرا پاسخگویی و انطباق با یک سری الزامات مشخص را تقویت می‌کند.

در راستای اخذ نشان CE، سابقا تولیدکنندگان می‌بایست، محصولات خود را برای انجام آزمون‌های مورد نیاز به اروپا ارسال می‌نمودند. ولی با توجه به مسائل سیاسی و اقتصادی موجود، این‌کار مستلزم صرف زمان و هزینه‌های بسیاری بود. اما شرکت ISQI با عقد تفاهم نامه مستقیم با شرکت SZUTEST  تایید صلاحیت از NB های اروپائی و آمریکایی این امکان را فراهم کرده است که تولیدکنندگان با صرف زمان و هزینه به مراتب کمتر، گواهینامه CE اصل را از NB  معتبر دریافت نمایند.

کاربرد گواهینامه CE چیست؟

تولید کننده‌ای که نشان CE را به محصولات خود دریافت و بر روی آن‌ها علامت‌گذاری می‌کند؛ در واقع اعلام می‌کند که محصولات آن شرکت با کلیه الزامات لازم (مقررات و استانداردهای اروپایی مربوطه) مطابقت داشته و می‌‌توانند، در منطقه اقتصادی اروپا به فروش برسند. گواهینامه CE دو مزیت بزرک را برای تولید کنندگان و همچنین مصرف کنندگان تضمین می‌کند. بازار اتحادیه اروپا تصدیق می‌کند که کالاهایی که دارای نشان CE هستند، می‌توانند بدون هیچگونه موانعی در منطقه اقتصادی اروپا فروخته شوند و مصرف کنندگان نیز اطمینان خواهند داشت که کالاهایی که خریداری می‌کنند، کلیه نیازهای اساسی بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی را برآورده می‌کند.

گواهینامه ISO CE