مصاحبه

  1402/04/13   /    دسته بندی: مصاحبه

گپ و گفت با ورزشکار الوان: ورزش را برای حمایت از جوانان دنبال می‌کنم

در بین خانواده بزرگ الوان هنرمندان و ورزشکاران زیادی وجود دارند که الوان به آنها می‌بالد. از هنر موسیقی و نقاشی گرفته تا ورزشکارانی که همگی از تلاشگران خانواده بزرگ الوان هستند. در این شماره از الوان‌نامه سراغ یکی از آنها رفتیم. حسن جهانی متولد سال 54 از مربیان فوتبال در استان خراسان شمالی که نقاش ساختمان نیز هست. او که سالهاست از محصولات الوان استفاده می‌کند، همزمان در تیم‌های مختلف فوتبال بجنورد بازی کرده و حال نیز به عنوان سرمربی در لیگ استانی فعالیت دارد. آنچه در ادامه می‌خوانید گفتگوی ما با این ورزشکار خانواده بزرگ الوان است.

کار نقاشی را از چه سالی شروع کردید و ایا این شغل موروثی بوده است اگر نه چطور وارد این کار شدید؟
از شش سالگی از زمین های خاکی فرودگاه کلاته کوره و کلاته جوادیه  شروع کردم. بیست سال فوتبال بازی کردم و در تیم پیکان بجنورد، ابومسلم بجنورد بازی کردم. حال نیز بیست و دو سال است که مربیگری میکنم و در لیگ های دسته اول، دوم و سوم و لیگ اول استان خراسان شمالی و سوپر لیگ استان مشغول فعالیت هستم.

چه شد که به فوتبال علاقه‌مند شدید و فوتبال را از کجا آغاز کردید؟
حمایت از جوانان که در معرض آسیب‌هایی مانند گرایش به مواد مخدر و امثالهم هستند با استفاده از ورزش یکی از دلایل گرایش بنده به مربیگیری است. از اینکه می‌بینم میتوانم با این کار بسیاری از جوانان را گردهم بیاورم و از چنین آسیب‌هایی دور کنم، بسیار خوشحال می‌شود. انگیزه من نیز از ادامه این کار همین است و درواقع ورزش را برای حمایت از جوانان دنبال می‌کنم.

کمی از کار نقاشی ساختمان و کار با رنگ الوان بگویید. در کار نقاشی از چه نوع رنگ هایی استفاده می‌کنید؟
بنده از ابتدا در نجاری کار می‌کردم. میز و صندلی و دکور تخت و دراور می‌ساختیم و پلی‌استر کار می‌کردم. همچنین با دستگاه‌های نجاری هم مانند رنده‌های قدیمی هفت کاره کار میکردم.
 درکنار این‌ها، کار نقاشی ساختمانی هم انجام میدادم و بیشتر رنگ روغنی کار می‌کردم. همواری طی این سالها نیز از رنگ الوان به خاطر کیفیت بالایی که دارد استفاده کردم و کمتر پیش آمده که سراغ برند دیگری بروم.

ما جشنواره ای را امسال برگزار کردیم. نظرتان درباره این جشنواره چیست؟ در آن شرکت کرده اید و به نظرتان کار خوبی است و بهتر است بازهم انجام شود یا خیر؟
برگزاری چنین جشنواره‌هایی به نقاشان انگیزه کار می‌دهد و بنظرم کار خوب و پسندیده‌ای است. انشالله کسی هم برنده جایزه شود که حقش باشد و نحوه برگزاری جشنواره هم به رقم خوردن چنین اتفاقی کمک می‌کند.